Ne Kadar Tanıyoruz?

Genel Merkez tarafından, Belediye Başkanı olarak atanmak için mücadele eden Aday adayları ve bunlar için herkesin bir şekilde taraf olduğu ve heyecanlı bir sürecin yaşandığı CHP’de, asıl önemli konu dikkatlerden kaçıyor.

Eyüpsultan’da Belediye Başkanlığını kazanmak için Belediye Başkan Adayın kim olduğu önemli bir kriterdir.

Lakin onun kadar hatta daha fazla önemli olan diğer husus sa, Belediye Başkanlığının ekibini oluşturacak kadrolardır.

Bu kadrolara Meclis Üyeleri denilir.

Yıllardır bu konuda başarısız olan CHP’sinin 2019’a giderken izleyeceği yol ve yöntem çok önemli ve bir o kadar da merak ediliyor.

Eyüpsultan İlçesinin, 28 mahallesinde sağlıklı bir temsiliyetle bu günlere gelindiğini kimse söyleyemez.

2014 Yılında yapılan yerel seçimlerde, ithal meclis üyeleri ve 4 mahalleyi temsilen yazılan meclis üyeleri dışında, temsilci bulamayan CHP’nin, karnesi zayıf gözüküyor.

Biraz daha açıklayıcı olması adına;

Eyüpsultan Merkez, Rami Cuma, Rami Yeni, Alibeyköy Merkez, Sakarya,  Esentepe, Silahtar, İslambey, Topçular, Defterdar, Düğmeciler, Cırçır ve Yeşilpınar mahallelerini temsilen bugün mecliste kim veya kimler vardır?

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere giderken bu konuda konuşulan veya tartışılan bir durum var mıdır?

Bu güne kadar bu mahalleler de bu konuda yapılmış veya yapılan bir çalışma var mıdır?

Eyüpsultan’da Meclis üyesi olmak için CHP’de şimdiye kadar yapılmış olunan 32 başvuru, Eyüpsultan’ın tamamını temsil ediyor mu? yoksa yine 3 veya 4 mahalleyle sınırlı mı kaldı?

Meclis Üyeliği başvurusu yapan aday adaylarından kaçını tanıyoruz. Bu aday Adaylardan kaçının toplumda bir geri dönüşümü var sorgulanıyor mu?

En önemli kriter olan, 2014 Meclis Üyelerinin çalışmaları hakkında ne kadar bir bilgi sahibiyiz.

2014 Yılında muhalefet görevi üstlenen 15 Meclis Üyesinin karnesi ne durumda. Özel gündemler hariç, ayda 2 meclis oturumuna katılması gereken meclis üyelerinden kaçı bu görevi yerine getirdi. Veya 6 ayda bir oturuma katılan, diğer zamanlarda kendilerini izinli yazdıran meclis üyeleri var mıdır?

Bu ve benzeri sorular ortada dururken, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde meclis üyesi olmak için, Eyüpsultan veya tatil kasabalarında adaylaşmak isteyen meclis üyelerinin CHP örgütüne karnelerini sunmadan sınıfı geçmeden yeniden aday olmaları doğru değildir.

Yaşanan sıkıntı sadece CHP’de yaşanıyor dersek o da CHP’ye haksızlık olur. Bu sürecin AKP ayağını yazmak ta gerekir. Onuda bir sonraki yazıya saklayalım.

Bakarsınız o kısmı da Haber Etkin yazar.  Bekliyorum. 32. Gün Haber

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir