Sanatsız SANAT töreni

Fotoğraf tarihçisi Alberto Modina, Görüntü Yönetmeni Cem Sertesen, Yönetmen Aysun Akyüz ve Yapımcı Tuğba Diner‘in jüri üyeliğini üstlendiği Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1. Fotoğraf Yarışması dün yapılan ödül töreniyle son buldu.

Eyüpsultan İlçe Başkanlığı başta olmak üzere, ödül törenine katılım sağlayan katılımcıların sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlara bakıldığında Sanat’ın bir daha siyasetin gölgesinde kaldığına şahitlik ettik.

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı başta olmak üzere törene katılanların sosyal medya paylaşım sayfalarında dereceye giren fotoğraflardan bir tanesinin dahi paylaşılmaması, bunun yerine ödül törenine katılım sağlayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çekilen fotoğrafların paylaşılması, ne kadar sanatsal bir etkinlik olduğunu çok net bir şekilde gözler önüne sermekte.

Bu yaşananlar, mesleki olarak bu kadar değerli insanların jüriliğinde ve onlarca fotoğrafçının çekip yolladığı fotoğrafların birleşimi ile hayat bulan yarışmanın geleneksel bir hal almasının da imkansızlığına işarettir.

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı ve ödül törenine katılım sağlayanların paylaşımlarında görme imkanınızın olmayacağı, Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1. Fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafları paylaşmak maalesef bize düştü.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR VE O FOTOĞRAFLARI ÇEKENLER

Furkan Berkay Bostacı – 1. Oldu
Ahmet İnan 2. Oldu
Elif Nur Çepni 3. Oldu
Serkan Vural 4. Oldu
Sercan Canik – Mansiyon Ödülü
Dilara Zengin
Umur Türkay
Esra Vural
Berre Serra Akdeniz
Batuhan Gegin
Esra Vural
Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir