Süleyman Soylu, ARAMIZA HOŞ GELDİN

★ AKP’de üç dönem milletvekilliği yapan ve bugün Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Selçuk Özdağ, Ankara’da bulunan evinin önünde, 15 Ocak 2021 tarihinde öldürülmek kastıyla, silahlı ve sopalı saldırıya uğradı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selçuk Özdağ’a, öldürmek kastıyla yapılan saldırıyı, “tepkisel refleks” olarak değerlendirdi…

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul Üsküdar’da bulunan evi, 04 Ekim 2018 tarihinde, MHP adına slogan atan onlarca kişi tarafınca basıldı. Slogan atan, Meral Akşener’e ölüm tehditleri savuran saldırganlar, savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meral Akşener’in evine yapılan baskın ve ölüm tehditlerini, nümayiş (gösteri) olarak tanımladı…

★ 21 Nisan 2019 tarihinde, Başkent Ankara’nın Çubuk İlçesinde katıldığı şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iktidar partisinde üyelikleri olan kişiler tarafından öldürülmek amacıyla saldırı gerçekleşti.

Saldırı esnasında Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün, AKP Etimesgut Belediye Başkan aday adayı Önder Gökçekaya tarafınca eli öpülüp, “Türkiye’nin kahramanı” ilan edildi. Osman Sarıgün’ün de aralarında bulunduğu tüm sanıklar savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıcdaroğlu’na yapılan saldırıyı, “Oradaki vatandaşların reaksiyonu sonucu en nihayetinde gelişen “müessif” üzücü bir hadisedirseklinde değerlendirdi…

 ★ AKP – MHP ittifakına muhalif yazı ve sohbetleriyle tanınan gazeteci/yazar Yavuz Selim Demirağ, 11.05.2019 tarihinde evinin önünde öldürülmek kastıyla saldırıya uğradı.

Türkiyem TV’de sunduğu “Yeniçağ’da Meydan” programı ardından evinin önünde 6 kişinin sopalı saldırısına maruz kalan Demirağ, başından ve yüzünden ağır yaralandı. Yavuz Selim Demirağ’a saldırıyı gerçekleştirenler, savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı…

AKP – MHP ittifakını eleştiren, Devlet Bahçeli’yi gerçek kimliğiyle anlatan bir de kitap yazan; gazeteci/ yazar/Youtuber Sabahattin Önkibar, 25 Mayıs 2019 tarihinde, Ankara’da kendi evine 300 metre kala üç kişi tarafından saldırıya uğradı.

Sebahattin Önkibar’a öldürmek kastıyla saldıranlar, savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar…

CUMHUR ittifakını eleştiren… Bir süre Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığını da yapan… Ve halen KORKUSUZ’da yazan Ahmet Takan, 20.11.2020 tarihinde evinin önünde saldırıya uğradı. Ahmet Takan’a saldırıyı gerçekleştirenler savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar…

VE BUGÜN

Annesi ile çekilmiş ve Twitter’da paylaşılan resmin altına küfür eden şahsın mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki olarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir telefon ötede olan kişilere meramını buradan anlatmaya kalkıyorsan niyetin sorgulanır…” paylaşımında bulundu.

Aynı paylaşımın devamında; “ 45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım.” İfadelerinde bulundu.

İnsani olarak hiç kimsenin ailesine yapılan hakareti, küfrü veya saldırıyı kabul etmek mümkün değildir. Hukukun üstünlüğünün etkin olduğu sistem veya ülkelerde, böylesi bir hakaret, küfür veya saldırının cevapsız kalacağı da düşünülemez.

Sosyal medya üzerinden annesine saldırıda bulunanın, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kalması hakkında, Süleyman Soylu’nun hukuken ve vicdanen itiraz etme hakkı kesinlikle vardır.

Lakin, Sayın Soylu, mahkeme kararına şerh düşmesinden önce, son iki yıl içinde yaşanan yukarıda özetlemeye çalıştığımız tabloya bir bakıp ben nerde yanlış yaptım demesi gerekmektedir.

Türkiye’de adaletin, kişiye ve makama göre kararlar verdiğini kendisi de çok iyi bilmektedir.

Selahattin Demirtaş’ın eşi, Başak Demirtaş’a sosyal medya da anneliği, kadınlığı üzerinden çirkince saldıran, savcılıkta “sarhoştum, hatırlamıyorum” diye ifade verip serbest bırakılanlar varken, partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı, ve dönemim Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın eşi, Esra Albayrak’ın anneliğine, kadınlığına, sosyal medya üzerinden saldırıda bulunanların tutuklu yargılanması, bu ikircikli durumun noter tasdikli sözleşmesidir…

Süleyman Soylu’nun mahkeme kararını eleştirmesi ve bunu sosyal medya üzerinden yapmasına en sert tepki ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi.

Ankara Hakimevinde düzenlenen “5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı”nda konuşan Gül; “Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz.” dedi…

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün bu çıkışını birçok kişi Süleyman Soylu’ya yönelik olarak düşünebilir.

Lakin gerçek hiçte öyle değil.

Biliyorsunuz, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a öldürmek kastıyla tabanca ve sopalarla bir saldırı gerçekleşti. Saldırı sonrası adli kontrol sürecin ağırdan işliyor olması muhalefet cephesinden çok ağır bir tonda eleştirildi. İşte bu gerçeklik ile, Abdülhabit Gül, Süleyman Soylu üzerinden muhalefete cevap vermek istiyor.

Kısacası “ Kızım sana söylüyorum. Gelinim sen anla” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine yapılan çirkin saldırıyı eleştirdiğimizi beyan ederken, yazıyı Meral Akşener’in “ Süleyman Soylu aramıza hoş geldin” sözüyle noktalıyoruz.

EDİTÖR

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir