Ünlü sanatçının orman yangını protestosuna trafik cezası! Sert tepki…

Sanatçı Ferhat Tunç’a, yangın protestosuna katıldığı için ‘trafik cezası’ kesildi! Tunç, “Tam çadır devleti künyesine yakışır bir mizansen. Kasa boş, varlık fonuna para mı lazım acaba” dedi.

Tunceli‘de orman yangınlara karşı mücadele eden gönüllüler arasında yer alan sanatçı Ferhat Tunç, 28 Ağustos’ta orman yangınlarını protesto ettiği eylem dolayısıyla ‘trafik cezası‘ aldı.

Orman yangınları protesto edenlerin Ovacık Vadisi’ne girişi engellenmiş, Hozat  üzerinden gidişin de engellenmesi üzerine, Dersim-Elazığ yolu üzerinde kısa bir oturma eylemi düzenlemişti.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Bu eylem dolayısıyla Tunç’a ‘trafik cezası’ kesildi. Tunç’a gönderilen tutanakta, gerekçe olarak ‘geçitlerde, yayanın trafiği engelleyecek davranışlarda bulunması’ gösterildi.

TUNÇ: AKP‘YE PARA LAZIM HERHALDE!

Karara tepki gösteren Tunç, “Tam çadır devleti künyesine yakışır bir mizansen” vurgusunda bulunarak, şunları ifade etti:

“Yangını yaya bile gidip söndüremezsin. Medeni dünyanın aksine ters yöne dönünce bir ülke, hukuk, değer ve ilkelerden yoksun olur. Kendi nobran gücüne tapan ve suçlarını örtmek için bırakın yürümeyi yakında uçan kuşa bile cezakesecekler. Dersim’e gelen milletvekilleri yangın yerine gitmesin diye, yolları tüm geçişlere kapatan kendileri. İnsanların seyahat özgürlüğünü engelleyerek aslında suç işleyen de kendileri. Bu uygulamanın hukuksuz ve mesnetsiz olduğunu belirterek yolların açılmasını talep ettiğimiz için trafikte yaya kurallarını ihlal etmişim. Resmiyette OHAL kalktığı için ‘kabahatler suçu’ uygulaması yerine trafik kurallarını ihlalden kesmişler cezayı. Hiçbir şey şaşırtmıyor artık. Kasa boş, varlık fonuna para mı lazım acaba?”

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir