Valilik’den Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi açıklaması

Feminist Gece Yürüyüşü için kadınlar, saat 19.00’da Beyoğlu’nda bulunan Fransız Kültür Merkezi önünde bir araya gelecek. İstanbul Valiliği, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nin çıkan bütün yolların akşam saatlerinde kapalı olacağını duyurdu. Valilik ayrıca İstiklal Caddesi ve Taksim’e çıkan metro ve füniküler hattını da kapattı

İstanbul Valiliği'nden Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi açıklaması

İstanbul Valiliği tarafından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkan bütün yolların akşam saatlerinde kapalı olacağını duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımızla kutluyoruz. Bu anlamlı ve güzel gün nedeniyle İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarınca 7-8 Mart 2020 tarihlerinde yapılacağı bildirilen bütün faaliyetlere Valiliğimiz ve kaymakamlıklarımız tarafından gerekli izinler verilmiştir. Ancak bazı sivil toplum kuruluşları ve şahıslar tarafından sosyal medya yoluyla Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde bugün saat 19.00’da etkinlik duyurusu yapılmaktadır. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nin 2911 Sayılı Kanun çerçevesinde ilan edilen alanlar içerisinde olmaması nedeniyle akşam saatlerinde bu yerlere çıkan bütün yollar kapalı olacaktır” denildi.

TAKSİM’E ÇIKAN METRO VE FÜNİKÜLER HATTI KAPATILDI

İstanbul Valiliği’nin kararı ile İstanbul’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İstiklal Caddesi ve Taksim’e çıkan metro ve füniküler hattı da kapatıldı.

İstanbul’da bu yıl 18’incisi düzenlenecek Feminist Gece Yürüyüşü için kadınlar, saat 19.00’da Beyoğlu’nda bulunan Fransız Kültür Merkezi önünde bir araya gelecek. Kadınların yürüyüşü öncesi Taksim barikatlarla kapatılırken, Taksim’e düzenlenen metro seferleri de durduruldu.

Metro İstanbul tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Taksim istasyonunun tamamı, Şişhane istasyonu İstiklal ve 6. Daire giriş-çıkışları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler hatlarının tamamı saat 11.00 itibariyle kapatıldı.

Metro İstanbul’un açıklamasında “İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Taksim istasyonunun tamamı, Şişhane istasyonu İstiklal ve 6. Daire giriş-çıkışları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattı 11:00 itibariyle yolcu alımına kapatılacaktır” denildi.

Metro İstanbul@metroistanbul

#MetroDuyuru #M2 #F1
İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Taksim istasyonunun tamamı, Şişhane istasyonu İstiklal ve 6. Daire giriş-çıkışları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattı 11:00 itibariyle yolcu alımına kapatılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir