“vatandaşlarımız ucuza kaliteli gıdaya ulaşacak” Emel BİLENOĞLU

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu binlerce vatandaşın katıldığı tanıtım toplantısında projelerini anlattı.

Millet İttifakının Adayı Emel Bilenoğlu, yanlış ekonomik politikalarının bedelini ülke olarak hepimiz çok acı bir şekilde ödüyoruz. Vatandaşlar pazar alışverişlerinde fileleri boş olarak evlerine dönüyorlar, 31 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra ilk olarak faaliyete sokacağımız hizmetlerden biri, sosyal belediyecilik anlayışı ile ekonomik olarak halkımıza nefes aldıracak olan GIDA MERKEZLERİ projemizdir.

Gıda Merkezlerini Eyüpsultan İlçesinde kuracaklarını belirten Emel Bilenoğlu, çok önemsediği Gıda Merkezleri Projesi hakkında şu bilgiyi verdi.

 Eyüpsultan Gıda Merkezleri

Bu proje ile Eyüpsultan halkı gıda ihtiyacını kaliteli, ucuz ve sağlıklı şekilde karşılayacak. Gıda merkezlerinin ürün temini Anadolu’nun bütün yörelerinden örneğin, ( Giresun – fındık, Sivas – et ,Kastamonu – sarımsak, Çorum – nohut, Kars – peynir gibi) direk üreticiden alınacak ve burada hizmete sunulacak.

Eyüpsultan’da yaşayan her insan kendi yöresinde üretim yapmaya teşvik ettirilerek,gerek o şehirlerin kalkınmasına katkı sunulacak gerekse Eyüpsultan halkı sağlıklı ürünleri ucuz fiyata alabilecek.

Bu projeyle istihdam alanları oluşacak. Aynı zamanda başlangıç akçesi olarak üreticilere yerli tohum desteği sağlanacak. Soğuk hava depoları, pazar yerleri, laboratuvarlar ile desteklenerek proje uzun vadede Eyüpsultan’ı İstanbul’un gıda merkezi haline getirecek. Tüm vatandaşlarımıza ek bir ulaşım maliyet doğmadan ulaşabilecekleri  bu merkezlerle, Eyüpsultan halkı hem sağlıklı hem de ucuza beslenmiş olacak.

Eyüpsultan Köylerine Hayat Gelecek

Aslında çok ta uzağa gitmeye gerek yok, İlçemizde son yasa ile mahalle statüsüne getirilen yedi köyümüzde yanlış politikalar ile bitmek üzere olan hayvancılık ve tarım alanlarını teşvikler ve iyi tarım uygulamaları ile tekrar canlandıracağız. Bununla beraber köylerimiz için ek bir istihdam alanı olarak çiçek yetiştiriciliği programı uygulanacak.

Her sene sadece Hollanda’nın Türkiye’den satın aldığı çiçek bedeli 45 – 50 milyon euro arası değişmektedir. Eyüpsultan’da bu pastadan neden payını almasın? Bu programla köylerimiz, doğasına uygun olan çiçekleri yetiştirecek ve bu çiçekleri önce yurt içine ardından yurt dışına pazarlayarak yeni bir kazanç kapısı açacak. Yine aynı program dahilinde köylerimizde bulunan evlerimiz köy dokusuna uygun şekilde restore edilecek ve bölgemizde örnek köyler oluşturularak turizm faaliyetleri de canlandırılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir