Yasemin ŞİŞCİ Hızlı Başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin ŞİŞCİ rüzgar gibi ilerliyor.

Göreve geldiği kısa dönem içinde farkındalığını hissettiren Genç Kadın Kolları Başkanı Yasemin ŞİŞCİ, gerek katıldığı etkinliklerdeki konuşmaları, gerekse düzenlediği dayanışma kahvaltısı etkinliği ile tam not aldı.

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler doğru uzun bir aradır sessiz olan CHP Eyüpsultan Kadın Kolları, Yasemin ŞİŞCİ’nin göreve gelmesiyle hareketlendiği ve önümüzdeki süreçte de daha etkili olacağını gösterdi.

Akşemsettin Mahallesinde bulunan Yemen Kahvesinde düzenlenen Dayanışma Kahvaltısına 300’ü aşkın kadın katılım  sağladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Yasemin ŞİŞCİ yaptığı konuşmada ” Değerli arkadaşlarım, AKP zihniyeti ülkemizi her geçen gün biraz daha karanlık bir hale sürüklüyor. Yapılan yanlışlar, usulsüzlükler, adaletsizlikler en çok biz kadınları hedef alıyor. Her karış toprağı atalarımızın kanıyla sulanmış, hepimizin de anası olan vatanımız kimlerin elinde ne hale getiriliyor. Cennet vatanımızın içinde bulunduğu bu karanlık ortam, toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara düştüğüne inanıyorum. Artık demokrasi mücadelesinde bu karanlık zihniyetin en çok mağdur ettiği kesim olan kadınların daha kararlı bir şekilde saf tutması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle, toplumumuzun ve çocuklarının geleceği için kaygı duyan tüm kadınlarımızı CHP saflarında siyasete ve Eyüp’ü alana kadar, kar kış gece gündüz demeden çalışmaya davet ediyorum. Çünkü evlatlarımıza bırakmak zorunda olduğumuz temiz bir gelecek sözümüz var” dedi.

Yasemin ŞİŞCİ, konuşmasının devamında ” Bugün kadınların giyiminden, sokakta yürümesinden, siyasette adaylaşmasından, iş hayatında ilerlemesinden ve birçok durumundan rahatsız olan bir zihniyet var. Kadın şiddetinin, kadın cinayetlerinin, çocuk gelinlerin, 4 yaşındaki kız çocuğunun saçının telinden tahrik olanların sayısının gün geçtikçe arttığı bir dönemdeyiz.

İl başkanımız Sn. Canan Kaftancıoğlu’nun da dediği gibi: “Tablo ne kadar karanlık olursa olsun biz kadınlar haklıyız, güçlüyüz ve her yerdeyiz. Kadın mücadelesinin önünde yıkılmayacak hiçbir iktidar yok. Evde, sokakta, iş yerlerinde erkek egemenliğine karşı yürüttüğümüz mücadeleyi yalnızca biz biliriz. Bu mücadeleyi veren her bir kadın yoldaşım ne demek istediğimi anlamıştır. Meselemiz erkek yurttaşlarımızla değil erkek egemen bir toplum anlayışını devam ettirmek isteyen herkesle. Onlar kendilerini gayet iyi biliyorlar.

Bu yaşadıklarımızı sona erdirmek ancak ve ancak sosyal demokrat bir yönetim anlayışıyla mümkün. Kadınların rahat bir nefes alabildiği belediyeler bugün bizim belediyelerimiz. Sokaklarında özgürce dolaşabildiğimiz, çalışabildiğimiz belediyelerimizi tüm Türkiye’ye yaymak bizlerin yani kadınların elinde.”

Bu düşünceden hareketle sevgili yoldaşlar, sokaklarında özgürce dolaşabildiğimiz, çalışabildiğimiz, her şeyden önce nefes alabildiğimiz bir Eyüp için, CHP bayrağını kadınların mübarek elleriyle Eyüp burçlarında, Mustafa Kemal Atatürk’ün posterini de Eyüp Belediyesinde dalgalandırmak boynumuzun borcudur. Eyüp’ü kadınlarla birlikte kazanacağız, kadınlarla birlikte yöneteceğiz

BİZ, sırtını güvendiği bir omuza yaslama imkanı varken, omuz omuza çarpışmaya ve kendini ateşe atmaya gönüllü olanlarız.

BİZ, duruşları farklı, bakışları kendinden emin, yüzlerinde hüzünlü bir gülümseme, bazen de tüm acılara inat kahkaha atanlarız.

BİZ, anayız, yüreği dağlansa da dimdik ayakta durabilenleriz. Darağaçları ile dalga geçen Erdallar, Hüseyinler Yusuflar; yıldıza koşan gencecik yürekler Berkinler, Ali İsmailler, Abdullah Cömetler’in analarıyız.

BİZ, evladını yitirmiş analar, şafak söktüğünde yola dizilip gecekondu sokaklarında çamura toza bulananlar, güneşten önce kalkıp güneşi doğuranlarız.

BİZ, üzerine kurşun yağanlar, hunharca katledilenleriz, Dilek Doğan – Özgecan Arslanr’ız biz.

BİZ, hak-hukuk-adalet diyerek “adalet yürüyüşünün” baş mimarı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik yaptığı partinin yılmaz bekçisi ve neferi kadınlarız.

BİZ, “Ey Kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye değersin” diyen başkomutan, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları ve onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize and içenleriz.

Evet değerli yol arkadaşlarım, diyorum ki bizim güzel yarınlara ulaşmamız, yerel seçimlerde iktidar olmamızdan geçiyor. Bunun için gelin bir olalım. Kadın örgütlülüğümüzü her geçen gün çoğaltalım. Birbirimize çok ihtiyacımız var. Sokakta, alanda, her yerde mücadele etmemiz gereken bir dönemin içerisindeyiz. Sizlerden ricam parti üyemiz olsun olmasın, etrafınızda kadın dayanışması ve çalışması için mücadele etmek isteyen herkesi bizlerle buluşturmanız. Bir sonraki toplantımızda nasıl bir çalışma programı ile sahalarda olacağımızı da konuşacağız. Ve o toplantıya her birinizin en az 5’er kadın daha yanında getirmesini temenni ediyorum. Resmi olarak sorumluluk almış olmamın dışında sizlerden hiçbir farkım yok. Biz kadınlar, süreci birlikte yöneteceğiz” sözleriyle tamamladı

.

Kadın kollarının düzenlediği Kahvaltı Etkinliğine, İlçe Başkanı Sinan AKÇİÇEK, Belediye Başkan aday Adayları olan, Emel BİLENOĞLU, Emin ATMACA, Selami ÇELEBİOĞLU, Saim DİKEN ve Mustafa TÜYSÜZ’de katılım sağladılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir