Yine yeniden Canan KAFTANCIOĞLU!

CHP’nin 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde tek aday olarak çıkan Canan Kaftancıoğlu, yeniden İl Başkanı seçildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-01-15-at-21.33.17-2.jpeg

Kongre de kullanılan 571 oyun 510’u geçerli, 61’i geçersiz sayıldı. Yapılan oylama sonuncunda Dr. Canan Kaftancıoğlu, geçerli 510 uyun 444 delegenin oyuyla yeniden İstanbul İl Başkanlığı’na seçildi.

Haliç Kongre Merkezi’nin açık hava alanına kurulan komplekste gerçekleşen İl Kongresi’nde Divan Başkanlığı’na 39 İlçe Başkanının da imzasının bulunduğu dilekçeyle Canan Kaftancıoğlu adaylaşırken, Ferudun Cemal Aydın, adaylık için gereken 60 delege imzasına ulaşamadı. Ferudun Ceemal Aydın 47 delegenin imzasını toplayabildi.

CHP’nin 37. Olağan İstanbul İl Kongresinde İl Başkanlığının yanı sıra ayrıca Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Kurultay Delegeleri de belirlendi. Yeni yönetim iki yıl süreyle görev yapacak.

Kongre salonunda partili ve delegelerin alkışlarıyla kürsüye çıkan Canan Kaftancıoğlu, yaptığı konuşmada;

* Mutluluğumuzu elimizden aldılar. Önce bireysel mutluluğumuzu ardından toplumsal mutluluğumuzu. Siyasetin, siyasetçinin görevi tek adam sistemi kurmak değildir.

* İnsanca bir hakça bir sistemi kurmayı Cumhuriyet Halk Partisi başaracaktır. Ben siyaseti halkımla birlikte doya doya kahkaha atmak için yapıyorum. Bu günlerde hepimize dayatılan korkudan daha büyük bir duygu var. O da umuttur. Umudun olduğu her yerde ve her zaman korkular ve tek adamlar yenilmiştir.

* Umut yok denildiği bir dönemde Mustafa Kemal çıkmış ve sadece halkına güvenerek verdiği mücadelede egemenliği saraydan alıp halkına vermiştir. Yine Mustafa Kemal’den aldığımız güçle, umudun yok denildiği bir dönemde İstanbul’u halka vererek yeniden 16 milyon insanın yaptınız.

* Biz İstanbul’da iki yıldır planladık, programladık, inandığımızı söyledik, söylediğimiz her şeyi yaptık, yapamadığımızda kıvırmadık, özeleştiri verdik. Hepinizin çalışmasıyla İstanbul halkın oldu.

* 16 milyon İstanbullu’ya, İstanbul’a yeniden nefes aldıran başkanımız İmamoğlu’na da teşekkür edelim. Herkesi ama herkesi teşekkür edelim.

* Sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de aklıyla, fikriyle, tarif ettiğimiz yeni siyaset anlayışıyla tarife uyan Kılıçdaroğlu’dur. O nedenle İstanbul’da da tüm Türkiye’de de halkıyla birlikte yeni siyasetin lideri Kılıçdaroğlu’na buradan bir teşekkürü gönderelim.

KANAL İSTANBUL PROJESİNE ELEŞTİRİ

Kanal İstanbul projesine yönelik eleştirilerini dile getiren Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Zulmün en katmerlisi bizde, fikir, sanat hapiste; yargıya güven sıfır. Eğitimin içi boşaltılmış. Kayyumlar sarayın iki dudağının arasında. Hala milyonlarca vatandaşımız inançları yüzünden ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor.

* Zamlar halkın belini büktü. Doğal gaz ve elektrik evleri ısıtmıyor ama cüzdanlarımızı yakıyor. Ecelimizi bekler gibi hepimiz depremi bekliyoruz. Ama saraydaki tek adam Kanal İstanbul gibi içi boş projeyle İstanbul’umuzu felakete sürüklemek istiyor.

* Kanal İstanbul’u bırakın yoksullara ulaşmak için kanallar açın diyeceğim ama duymayacaklar. Biz açacağız.

“BİZ MEVSİMİ BAŞLADI”

Artan yoksulluğa değinen Kaftancıoğlu, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

* Böylesi bir dönemde partisi ne olursa olsun artık herkes yumruğunu sıkmaya başladı. İşte o yumruk ayağa kalkma ve örgütlenme zamanımızın geldiğini hepimize hatırlatıyor.

* O yumruk biz mevsiminin başladığını hepimize gösteriyor. Onların devri geçti artık. Çünkü artık yalanlar gerçekleri örtemiyor. Halkın örgütlendiği yerde tek adamlar kalamazlar, tarihin çöplüğüne atılırlar.

 “İKTİDARIMIZI HİSSETTİRECEĞİZ”

Gençleri partilerinde daha aktif olmaya davet eden Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* İktidarımızı İstanbulda hissettireceğiz. İktidarın gücüyle ve diliyle. İktidardan aldığımız güçle değil, yerelde iktidarımızın halka ulaştıracağımız gücüyle daha çok donanacağız. Yerelde mahallelerde, evlerde, sokaklarda herkesin sesi ve sözcüsü olacağız.

* Veri temelli politika yapacağız. Alınan her kararda ortaklaşmayı ve ortak aklı egemen kılacağız. Ben yaptım oldu demedik, bundan sonra da demeyeceğiz. Yaptığımız her iş şeffaf saydam ve sahici olacak.

* Bütün İstanbulluya ahlaklı siyaset nasıl yapılır bir kez daha göstereceğiz. Daima söylüyorum, kişiler gelip geçicidir, ilkeler kalıcıdır.

“ÇOK ADAYLI KONGRE ARZU EDERDİM”

Çok adaylı bir kongre arzu ettiğini belirten Kaftancıoğlu, açıklamalarını şu ifadelerle bitirdi:

* Kongreler demek yarış demek. Demokrasinin olduğu her yerde demokratik yarışlar olur ve olmalıdır da. İstanbul örgütü olarak 39 ilçemizde şu anda görev yapmış ya da yapmayan bütün ilçe başkanlarımıza 39 ilçemizde de ilçe kongrelerini demokratik bir şekilde gerçekleştirdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum.

* Bence 39 ilçe örgütümüz bu anlamıyla alkışlanmayı hak etti. Tek adaylı yarışlar oldu, çok adaylı yarışlar oldu. Ama herkes parti içi bayrak yarışı olduğu bilinciyle kongrelerini tamamladı. Bana sorarsanız olması gereken, olsaydı daha güzel olacak.

* Şu anda 2-3-4-5 ne kadar çok o kadar kıymetli. Çünkü bizim partimizde heyecan motivasyon ve demokrasiye katkımız açısından çok kıymetli.

* Keşke adaylarla yarışabiliyor olsaydık. İsimlerin hiç önemi yok ama çok adaylı bir kongreyi kendi adıma arzu ettim.

İŞTE CANAN KAFTANCIOĞLU’NUN YENİ İL YÖNETİMİ

Özgür Akat, Kemal Aysever, Nurettin Aydın, Mert Bahçetepe, Serpil Beşok, Özgür İbrahim Birgün, Özgür Bozdağ, Kesver Celayir, İlhan Çelik, Bahar Çetinkaya, Gülten Demirbaş, Mahir Doğan, Burkay Düzce, Fatmagül Eryıldız Şenvardar, Suna Göçengil, Sehver Gökmen, Kemal Gülhan, Aysemin Gülmez, Gökmen Güneş, Ahmet Gürbüz, Güler Işıkcevahir, Yasin Ilgar, Ufuk İnan, Nevzat Karataş, Adem Ali Kargidanoğlu, Erdoğan Kelleci, Cem Kılıç, İbrahim Can Kıran, Ümit Koral, Özgür Nas, Mazlume Oruç, Gülsüm Hale Özçömert Çoşkun, Sevgi Özdemir, Dursun Poyraz, Eser Şenay, Tüncay Toptaş, Oğuz Kemal Yakar, Şemside Yener, İbrahim Yılmaz, Saniye Yurdakul.

İL YÖNETİM KURULU YEDEK

Hüseyin Bozkurt, Memet Sevim, Mustafa Özer, Kaan Akın, Cafer Duman, İnan Çeliker, Çağlar Özağdaş, Hüseyin Küçük, Hasan Gül, Azmi Mertcan Uluevli, Duran Meşeci, Fadime Öztop, Zübeyde Esra Özcan, Hasan Akbaş, Şeyda Çavuş, Mehmet Fatih Karabulut, Emre Altay, Zeki Şentürk, Senem Yeliz Arslan, Seyfettin Çapraz, Kadir Ertan, Onur Antik, Damla Cihan Atamer, Halil Küzel, Onur Karataş, Ersel Aydoğdu, Levent Biltekin, Cihan Kılıcaslan, Nevra Eroğlu, İsmail Topkaya, Özgenur Soydemir, Günay Çiftçi, Ahmet Baylan, Bektaş Şimşek, Tekin Urhan, Aysun Kılıçaslan Soku, Dilan Güler, Erkan Gencod Oğan, Esengül Yılmaz Özcan, Hüdai Demir.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir